top of page

Jesień - zadbaj o swoje stopy już dziś!Jesień to czas, kiedy zamiast sandałów

i letniego obuwia ubieramy pełne buty.

Właśnie wtedy musimy szczególnie zadbać o kondycję naszych stóp.

Niższe temperatury, deszcz i zmienne warunki atmosferyczne mogą sprawić, że nasze stopy będą bardziej narażone na różnego rodzaju dolegliwości.
Powszechne problemy w okresie jesienno-zimowym dotyczące naszych stóp to głównie: pękające pięty, odciski, wrastające paznokcie, grzybica stóp i paznokci.


- przesuszenie skóry stóp/pękające pięty.

Przyczyny: niska wilgotność powietrza, ciepłe ogrzewanie w pomieszczeniach, częste mycie stóp, zwłaszcza gorącą wodą z silnymi detergentami, noszenie obuwia wykonanego z materiałów, które nie przepuszczają powietrza, może doprowadzić do nadmiernej potliwości stóp i podrażnienia skóry, co z kolei może prowadzić do wysuszenia skóry, niedostateczna pielęgnacja stóp, brak regularnego nawilżania.


- odciski.Przyczyny: nieprawidłowe obuwie, zbyt wąskie, ciasne, zwężane w przodostopiu, nieprawidłowa biomechanika stóp.

- wrastające paznokcie.

Przyczyny: nieprawidłowe skracanie paznokci, zbyt ciasne obuwie, urazy mechaniczne, nieprawidłowa biomechanika.

- grzybica stóp i paznokci.

Przyczyny: wilgotne i ciepłe środowisko w butach oraz częstsze noszenie obuwia zamkniętego mogą sprzyjać rozwojowi grzybów na stopach.
- onycholiza.

Czyli odklejenie płytki paznokciowej od łożyska.

Przyczyny: może się pojawić po uszkodzeniu paznokcia, niewłaściwe stosowanie lub zdejmowanie hybrydy, nadmierny czas ekspozycji na lampę UV lub LED, agresywne zdejmowanie produktu lub zaniedbywanie higieny paznokciowej może prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia płytki paznokcia, a w konsekwencji do wystąpienia onycholizy.Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy podologa, który pomoże w skutecznej pielęgnacji, prawidłowo skróci paznokcie, wprowadzi terapię już istniejącego problemu dotyczącego Twoich stóp. Specjalista zaleci odpowiednie preparaty nawilżające i odżywcze, dostosowane do potrzeb Twojej skóry stóp. Dzięki zabiegom będziesz cieszyć się zdrowymi paznokciami i skórą stóp na wiosnę.

Regularne wizyty u podologa i stosowanie zaleconych preparatów to klucz do utrzymania stóp w dobrej kondycji, nawet w trudniejszych warunkach pogodowych.

Pamiętajmy, że zdrowe stopy to podstawa naszego codziennego samopoczucia i aktywności.

36 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page