top of page

Paznokieć pourazowy - czy da się go uratować?


Czym jest paznokieć pourazowy?

Jest to uszkodzony paznokieć.

Najczęściej powstaje w wyniku urazu mechanicznego, Uderzenia, zgniecenia, przyciśnięcia, wielogodzinne chodzenie w zbyt ciasnym obuwiu, nieprawidłowo skrócone, zbyt długie paznokcie u stóp lub inna forma urazu paznokcia.

Paznokieć pourazowy charakteryzuje się zmianami w kolorze i kształcie, ma spowolniony wzrost, jest pobruzdowany, często się łamie.

Może mu towarzyszyć ból i obrzęk, zwłaszcza w świeżych urazach.


Jak podolog może pomóc?

W przypadku świeżych urazów podolog może odbarczyć krew znajdującą się pod paznokciem i zalecić dalsze postępowanie. Zabieg ten zredukuje ból i obrzęk powstały w okolicy miejsca zabiegowego.


W przypadkach paznokci uszkodzonych jakiś czas temu specjalista opracowuje paznokieć poprzez usunięcie uszkodzonej części oraz wykonanie odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego, który zapewni prawidłowe odbudowanie i odnowę paznokcia. Konieczne może być usunięcie całego paznokcia. W trakcie zabiegu podolog zakłada specjalistyczny opatrunek, który wspomaga regenerację i odżywienie miejsca zabiegowego. Konieczne jest także aplikowanie specjalnych preparatów oraz wykonywanie specjalnych masaży i ćwiczeń zaleconych przez specjalistę.


W każdym przypadku warto skonsultować się z podologiem w celu ustalenia najlepszej metody leczenia paznokcia pourazowego oraz zapobiegania powikłaniom.

Regularne wizyty u podologa są kluczowe dla zachowania zdrowia i piękna naszych stóp.

81 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page