top of page

Pedicure: Podolog kontra Kosmetyczka - różnice, które zanurzą cię w świat pielęgnacji stóp!

Zaktualizowano: 25 lut

Jeśli zwróciliście uwagę na kwestię, dlaczego podolog nie wykonuje pedicure z hybrydą, czy też zastanawialiście się nad różnicami między pedicurem u podologa, a zabiegami kosmetycznymi, to mam nadzieję, że nasze spojrzenie na ten temat będzie dla Was interesujące.


Zarówno podolog, jak i kosmetyczka oferują zabiegi związane z pielęgnacją stóp, takie jak pedicure, ale ich podejście, zakres praktyki i cele różnią się.

  • Podolog: to specjalista zajmujący się terapią i prewencją schorzeń stóp. Podolog skupia się na zdrowiu paznokci, skóry stóp, a także terapii problemów takich jak np. grzybica, wrastające/wkręcające paznokcie, odciski czy brodawki wirusowe (kurzajki). Doradza w kwestiach profilaktyki i zdrowego stylu życia związanych ze stopami. Podolog posiada specjalistyczne wykształcenie z zakresu podologii

  • Kosmetyczka: skupia się na aspektach estetycznych pielęgnacji stóp, oferując skracanie paznokci i ich malowanie oraz odświeżenie naskórka podeszwy stóp.


Dlaczego dobry podolog nie wykonuje pedicure z malowaniem hybrydowym?


  1. Zdrowie paznokci i skóry stóp: Podolog skupia się na zdrowiu paznokci i skóry stóp. Hybryda może zawierać substancje chemiczne i składniki, które potencjalnie wpływają na zdrowie paznokci, zwłaszcza jeśli są one osłabione lub uszkodzone.

  2. Możliwość zasłaniania problemów zdrowotnych: Hybryda może maskować objawy problemów zdrowotnych paznokci, takich jak np. grzybica czy inne schorzenia. Podolog nie maskuje dolegliwości tylko wprowadza terapię, aby przywrócić zdrowie, estetykę i komfort.

  3. Specjalistyczne podejście: Podolog zajmuje się przypadkami, takimi jak wrastające/wkręcające paznokcie, odciski, modzele, brodawki wirusowe (kurzajki), grzybice, pękające pięty, paznokcie pourazowe. Wykonując pedicure ma na celu przywrócenie zdrowia, estetyki i komfortu stóp. Wprowadza odpowiednią pielęgnację paznokci, nie powodując osłabienia płytek i nasilenia ich dolegliwości.

Choć pedicure z hybrydą ma na celu poprawę estetyki paznokci, podolog kładzie nacisk na aspekt zdrowotny, co sprawia, że unika pewnych zabiegów kosmetycznych.139 wyświetleń1 komentarz

1 Comment


Super specjalistka! Miałam problem z paznokciem,bałam się pójść,bo pewnie będzie bolało i jakież było zdziwienie .... nie bolało wcale.

Jak dobrze ,że poszłam do tej Pani Dominiki,już po kłopocie,a obsługa i atmosfera była niezwykle intymna i miła.

Bardzo polecam

NMiałam

Like
bottom of page