top of page

Twoje bezpieczeństwo w naszych rękach!

Zaktualizowano: 25 lut


W naszych Gabinetach MY FOOT Centrum Podologiczne dbamy o Twoje bezpieczeństwo!

Wykorzystujemy środki czystości najwyższej jakości oraz materiały jednorazowe. Stosujemy kompleksowe procedury dezynfekcji i sterylizacji narzędzi.

Nasz personel posiada niezbędne kwalifikacje dotyczące sterylizacji narzędzi medycznych, które są poświadczone odpowiednimi dyplomami i certyfikatami.


Bezpieczeństwo i higiena są dla nas nie tylko priorytetem, ale również fundamentem naszej praktyki podologicznej. W naszych Gabinetach nie ma miejsca na kompromisy, gdy chodzi o dbałość o zdrowie i komfort naszych klientów!

Stosujemy restrykcyjne procedury czystości, aby zapewnić maksymalne poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas wizyty.
Każdy Gabinet MY FOOT Centrum Podologiczne posiada wysokiej jakości autoklaw klasy B (jest to najwyższa klasa sterylizatorów, zgodnie z normą EN 13060, sklasyfikowanym jako wyrób medyczny klasy IIb, zgodnie z załącznikiem IX Dyrektywy 93/42/EWG.) w którym sterylizowane są zgodnie z procedurami, narzędzia wielokrotnego użytku.

Przed sterylizacją, narzędzia są dezynfekowane w specjalistycznych środkach medycznych.


Jednorazowe narzędzia i artykuły potrzebne do zabiegu takie jak np. kapturki do pedicure, czy skalpele i dłuta używane podczas opracowywania stóp. Wszystkie te produkty są używane tylko i wyłącznie dla jednego klienta, następnie umieszczane w specjalnych workach/ pojemnikach na odpady medyczne.


Nasz personel używa jednorazowych rękawiczek, maseczek. Przed przystąpieniem do zabiegu dba o odpowiednią higinę dłoni. Po każdym zabiegu Gabinety są sprzątane i dezynfekowane.Dlaczego sterylność narzędzi jest kluczowa?


  1. Zapobieganie zakażeniom: Nieodpowiednio przygotowane narzędzia mogą przyczynić się do przenoszenia bakterii, grzybów i wirusów. Stosowanie sterylnych narzędzi jest fundamentalne w zapobieganiu zakażeniom i utrzymaniu higieny.

  2. Bezpieczeństwo Pacjenta: Każdy podolog powinien dbać o bezpieczeństwo swoich klientów. Stosowanie narzędzi właściwie sterylizowanych lub jednorazowych minimalizuje ryzyko przenoszenia chorób.

  3. Profesjonalizm i zaufanie: Klientom zależy nie tylko na skuteczności terapii, ale również na poczuciu bezpieczeństwa. Stosowanie sterylnych narzędzi jest świadectwem profesjonalizmu i troski o dobro pacjenta, co buduje zaufanie wobec specjalisty.

Stosowanie sterylnych narzędzi w gabinecie podologicznym to inwestycja w zdrowie pacjentów i profesjonalizm zawodowy. W trosce o stopy i dobro pacjenta, podolog powinien zawsze kierować się najwyższymi standardami sterylizacji i higieny.

105 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page