top of page

Pedicure specjalistyczny

Składa się z szeregu działań mających na celu kompleksową pielęgnację stóp problematycznych, w tym między innymi: obcinanie i opracowywanie paznokci, usuwanie zrogowaciałej skóry, usuwanie odcisków, modzeli, pielęgnację podeszew i palców stóp oraz zastosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych. Pedicure specjalistyczny przeprowadzany jest w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta, a także biorąc pod uwagę wszelkie problemy zdrowotne związane z jego stopami. Jest to doskonała metoda zarówno w celu zapobiegania problemom zdrowotnym, jak i w leczeniu schorzeń stóp. 

Zabieg podologiczny, pedicure specjalistyczny

Pedicure specjalistyczny to inna nazwa pedicuru leczniczego. Poprzedza go dokładny wywiad podologiczny.

Celem leczniczego pedicure nie jest jedynie eliminacja uporczywych problemów, takich jak modzele, odciski, pękające pięty czy nadpotliwość, ale również wdrożenie kompleksowego postępowania oraz ustalenie skutecznej pielęgnacji domowej.

Pedicure specjalistyczny a pielęgnacyjny. 

Pedicure leczniczy jest zabiegiem, który poprawia zdrowie stóp – czy to podczas wizyty, czy w dłuższym postępowaniu, zaleconym przez specjalistę. Pedicure pielęgnacyjny jest natomiast typowym zabiegiem mającym na celu poprawę estetyki stóp.

Dla kogo?

Dedykowany każdemu, kto pragnie nie tylko estetycznego wyglądu stóp, ale również kompleksowej opieki zdrowotnej. W szczególności jest skierowany do:

 1. Osób z problemami skórnymi: Osoby z odciskami, modzelami, brodawkami czy innymi problemami skórnymi na stopach.

 2. Pacjentów z chorobami paznokci: Osoby borykające się z chorobami paznokci, takimi jak grzybica czy wrastające paznokcie.

 3. Aktywnych sportowców: Sportowcy, którzy narażają stopy na intensywne obciążenia, a zatem potrzebują specjalistycznej opieki.

 4. Osób z deformacjami paznokci i stóp: Pacjenci z deformacjami paznokci, płaskostopiem, halluksami i innymi dysfunkcjami.

 5. Osób starszych: Osoby starsze, których stopy wymagają szczególnej uwagi ze względu na naturalne procesy starzenia się.

 6. Osób zainteresowanych profesjonalną pielęgnacją: Wszyscy, którzy szukają profesjonalnej opieki pielęgnacyjnej dla swoich stóp, łączącej aspekty zdrowotne i estetyczne.

Pedicure specjalistyczny oferuje kompleksową opiekę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego klienta, mając na celu poprawę zdrowia stóp i podniesienie komfortu ich codziennego funkcjonowania.

Jak się przygotować? Co należy wiedzieć?

 • Czas trwania zabiegu: 60-90 min 

 • Regularne wizyty w gabinecie co 4-8 tygodni.

 • Cena zabiegu: 170-250 zł 

 • Przygotowanie do zabiegu: brak szczególnego przygotowania 

 • Nie używanie tarek, pumeksów, skarpetek złuszczających.

 •  

  Przeciwwskazania:

 •  Nieunormowana cukrzyca

 •  Problemy z krzepliwością krwi

 • bottom of page